6 põhjust, miks eneseareng võiks sind inspireerida läbi elu

Paljud meist elavad suurema osa oma elust nagu oravad rattas - kus kõik meie tegevused seotud pideva võistlemisega oma eakaaslaste ja kaaslastega. 

Kuigi see võistlustunne võimaldab meil oma võimeid arendada ja erinevaid piire ületada, on oluline mõista ka seda, mida see tervislik võistlus tegelikult tähendab. Lisaks on oluline teada ka seda, kellega tegelikult võistlema peaks ja võistelda saab.

Ernest Hemingway on öelnud:

„Kaasinimesega konkureerimises pole midagi õilsat; tõeliselt õilis on saada paremaks iseendast. "

See paneb asjad teise perspektiivi ja näitab enesearengu jõudu.

Eneseareng võimaldab sul oma puudusi tunnistada ja omaks võtta, selle asemel et neid ignoreerida ja vaiba alla lükata. See võimaldab sul ka mõista, et tegelikult pole me siin maailmas selleks, et võistelda teistega, vaid võistelda iseendaga – et olla täna parem versioon iseendast kui olin eile. 

See peaks olema tõeliseks inspiratsiooniks ja motiveerima sind enda kallal töötama - astuma vastu iseenda sees elavatele deemonitele ja muutma neid, et muuta homne päev paremaks.

Tänases artiklis toon välja mõned põhjused, miks on isiklik areng oluline ja miks võiks see inspireerida sind elama teistsugust elu :).

1. Sa saad välja mõelda oma elu eesmärgi

Seda oleme me kõik kogenud, et kui meie elus ei ole suunda, siis viskavad elumere lained meid pidevalt ühest suunast teise ja me ei ole kunagi rahul. Inimestena otsime alati ideid ja inspiratsiooni oma isikliku- ja tööelu parandamiseks. See saab juhtuda aga ainult siis, kui õpid end kõigepealt tundma.

Enesearengu teekonnal viibimine võimaldab sul tuttavaks saada iseendaga – saad teada millised on sinu veendumused ja väärtused, mille vastu tunned kirge ja mida soovid oma elult. Ma nimetan isiklikku arengut sihilikult teekonnaks, sest oma sisemiste tugevuste ja võimete avastamine võtab aastaid.

On hea, kui leiad kedagi, kes sind inspireerib sel teel aga veel olulisem on leida inspiratsioon ka iseendast. See võimaldab sul läbi purjetada oma eksistentsiaalsete kriiside hetkedest ja leida oma elu tõeline mõte.

„Isiklik areng on suur aja kokkuhoid.
Mida paremaks sa muutud, seda vähem kulub sul eesmärkide aega saavutamiseks. ”

- Brian Tracy

2. Sul on motivatsiooni oma elu juhtimiseks

Kui oled saanud teadlikumaks oma tugevustest ja nõrkustest, siis on sul ka suurem kontroll oma elu üle.

Võib kõlada klišeena, et iga inimene on andekas…aga see on tegelikult tõsi – lihtsalt tuleb pingutada selle nimel, et teada saada, mis on see sinu eriline anne. Kui tead, mis on see sinu eriline võime, mis muudab maailma paremaks kohaks - annab see su eesmärgi saavutamise suuna ja hoo. Tihtipeale tahaksid inimesed ära teha nii palju, kuid ei tea, kust alustada.

Eneseteadvus annab sulle selle lähtepunkti, mis põhineb just sinu kirel. Näiteks kui oled empaatiline isik ja hoolid teiste vaimse ja emotsionaalse heaolu pärast, on ehk sinu kutsumiseks teraapia või nõustamise õppimine :)?

3. Sa leiad rahulolu

Pole vist vale öelda, et me kõik otsime siin elus ühel või teisel viisil rahulolu. Tea, et kui tegeled enesearenguga ja mõistad ennast paremini, siis vaatad julgelt otsa ka oma nõrkustele ning oskad hinnata ka oma tugevaid külgi. Sa ei nuhtle end pidevalt oma vigade pärast. 

Enesearengu teekonnal olemine ja oma edusammude analüüsimine annab sulle ka hea tunde ja õnne olla täna parem kui eile.
Samuti palub suurt rahulolu, kui märkad, kui kaugele oled jõudnud ja kuidas oled enesearenguga mõjutanud positiivselt ka sind ümbritsevate inimeste elusid. Olenemata sellest, kas tehtud muutus on suur või väike, kas seda märkavad ka teised või ainult sina ise, see on siiski miskit hinnalist, kuna see lisab mingil moel väärtust.

4. Sa muutud vastupidavamaks

Kogemus näitab, et mitte see, mis meiega juhtub, ei näita meie tegelikku mina, vaid see, kuidas me sellele reageerime. Enesearengu teekonnal ei pöördu su elu automaatselt sinu kasuks - takistused ja ebameeldivad asjad juhtuvad ikka. Kuid olles teadlik sellest, et proovid saavutada isiklikku enesearengu eesmärki, on sul lihtsam juhtunuga leppida ja nende olukordadega väärikalt silmitsi seista. See suurendab sinu vastupidavust elu tõusude ja mõõnade suhtes – sa muutud emotsionaalselt stabiilsemaks ja see loodud vastupidavus on eduka elu võti.

"Ainus inimene, kelleks teil on määratud saada,
on see inimene, kelleks otsustate saada."
- Ralph Waldo Emerson

5. Teie suhted arenevad uuele tasemele

Suhetel on väga oluline aspekt inimese elus. Me ei saa selles maailmas ellu jääda, kui pidevalt „katus sõidab“ ja headel suhetel on oluline roll meie vaimse tervise eest hoolitsemisel.

Isiklik areng võimaldab sul kerkinud probleemide korral sõrmega näitamise asemel vaadata kõigepealt iseendasse - sissepoole ja töötada kõigepealt iseendaga. Kui oled äkiline ja justkui kahel jalal liikuv „sütikuga pomm“, siis seda läbi enese peegelduse lahendada proovides, analüüsides ja endale andestades, muutud ajaga rahulikumaks, kannatlikumaks ja sallivamaks. See muutus avaldub sinu isiksuses ja parandab ka igapäevast suhtlust, kõikidel tasanditel ning õigepea võid märgata, kuidas sinu suhted on arenenud ja muutunud sügavamaks.

6. Sul on positiivne minapilt

Eneseareng võimaldab sul olla enesekindlam ja tõsta oma enesehinnangut. 

Enesele keskendumine murrab sind välja ka hävitavast nõiaringist, kus mõtled pidevalt sellele mida teised on saavutanud ja vähendad enda tegemiste olulisust. See võimaldab sul end päriselt ka hästi tunda, läbi oma isiksuse parandamise. See paneb sind armastama ennast selle eest, kelleks sa oled saanud, ja sunnib sind püüdlema oma kõrgeima potentsiaalini.

Alusta enesearengu teekonda, et saaksid elada nauditavat ja sihipärast elu, proovides pidevalt ületada enda eilseid saavutusi ja tõstes enda jaoks pidevalt latti. 

Sel viisil elad muretut aga põnevat, tulevikku vaatavat elu, kus oled iseenda inspiratsiooniks.

Mil viisil tegeled sina enesearenguga? Jaga oma mõtteid!


xxx
Jana
Eelmine
Mida inimesed kõige rohkem kahetsevad?
Järgmine
Kuidas luua uusi harjumusi

Lisa kommentaar

Email again: