Blogi

IFBB Elite PRO debüüthooaeg - tehtud!

...või hoopis nagu ütles minu esimene pealkirja versioon - 20.12.2020 – Päev, mil elu oli suurem, kui unistused.

Tere mu armsad lugejad…eelmine postitus ilmus kolm nädalavahetust tagasi…nendest kahel olin võistlemas ja möödunud nädalavahetusel olid toredad jõulupühad :).
Ütlen ausalt, et ega tegelikult pole veel võistlustel juhtunut läbi seedida suutnudki ning kõik tundub siiani kui unenägu.

Mõtteid, millest kirjutada on palju aga mõtteselgust napib :)
Aga hakkame siis lihtsalt algusest minema :)…
Loe lisaks

Võistlusettevalmistus... total mindf**k...

Blogis on mõned nädalad vaikust olnud…
Kes oleks võinud seda arvata :)?
Jah, olen minagi kõigest lihast ja luust inimene ning eriti just võistlusettevalmistumise ajal kipun endasse tõmbuma. Fookus on nii teravalt paigas, et lausa kõrvetab. Aga ma ei ole teid unustanud…avan täna veidi seda, mis on jäänud kardinate taha ja mida võistlusteks ettevalmistus tegelikult tähendab…

Täpselt nädala pärast peaksin olema Hispaanias ja registreerunud oma esimesele IFBB Elite PRO võistlusele. Ja mitte ainult… see on minu jaoks ka märgiline võistlus – just Arnold Classic Europe oli mu esimeseks võistluseks amatöörina ja kui kõik läheb plaanide järgi, siis saab see ka minu esimeseks võistluseks professionaalse sportlasena :). Santa Susannas olen ka käinud – just seal võitsin 2018 aasta kevadel Euroopa Meistrivõistlustel hõbemedali :)

Loe lisaks

Kuidas luua uusi harjumusi

Miks on nii raske kinni pidada headest harjumustest?

Ja miks tundub olevat märkimisväärselt lihtsam langeda ebatervislikesse, meie eesmärke mitte toetavatesse tegevustesse - nagu rämpstoidu söömine, trenni minemise asemel teleka vaatamine, küünte närimine, suitsetamine jne?

Meie igapäev on täis ebatervislike ja ebaproduktiivseid tegevusi ja me kõik võitleme nendega aeg-ajalt. Aga miks? Sa tead, et tahad elada tervislikku, rahuldust pakkuvat ja tähelepanuväärset elu. Ja sa saad isegi iga natukese aja tagant ka tõenäoliselt välist motivatsiooni ja inspiratsiooni muudatuste tegemiseks ja uute harjumuste tekitamiseks. 

Kuidas siis saab olla, et järgmisel aastal samal ajal teed palju tõenäolisemalt seda sama mida praegu aga mitte midagi paremat? Miks on headest harjumustest kinni pidada nii raske? Äkki on see tingitud sellest, et tavaliselt püüame muudatusi teha valesti? Või seetõttu, et need on automaatsed ja toimivad ilma meie teadliku mõtlemisprotsessi sekkumiseta. 

Ehk siis - sageli me isegi ei tea, et need olemas on :)?

Loe lisaks

6 põhjust, miks eneseareng võiks sind inspireerida läbi elu

Paljud meist elavad suurema osa oma elust nagu oravad rattas - kus kõik meie tegevused seotud pideva võistlemisega oma eakaaslaste ja kaaslastega. 

Kuigi see võistlustunne võimaldab meil oma võimeid arendada ja erinevaid piire ületada, on oluline mõista ka seda, mida see tervislik võistlus tegelikult tähendab. Lisaks on oluline teada ka seda, kellega tegelikult võistlema peaks ja võistelda saab.

Ernest Hemingway on öelnud:

„Kaasinimesega konkureerimises pole midagi õilsat; tõeliselt õilis on saada paremaks iseendast. "

See paneb asjad teise perspektiivi ja näitab enesearengu jõudu.

Loe lisaks

Mida inimesed kõige rohkem kahetsevad?

Esita endale küsimus, mida Steve Jobs küsis endalt igal hommikul:
"Kui täna oleks minu elu viimane päev, kas ma tahaksin teha seda, mida ma täna kavatsen teha?"

Kui liiga mitu päeva järjest on vastus "EI" siis tea, et pead midagi muutma.

Meil kõik kahetseme midagi, kuid just ühte tüüpi kahetsus heidutab inimesi kõige rohkem ja kestab kõige kauem. 

Eelmise nädala reedel sain suurepärase võimaluse osaleda ühe meeskonna arengupäeval ja avaldada oma mõtteid enesearengu teemadel. Üks teema, mis tekitas arutelu aga samas jättis õhku ka mitmeid küsimusi oli seotud hirmude ja kahetsustega. 

Sellest inspireerituna proovin tänasesse mõttemõlgutusse kirja saada, mida saaksid sina teha, et sa ei peaks oma elule tagasi vaatama kahetsusega…ehk siis sinu 10 võimalust, et sellest hoiduda.

Mõelda surelikkusele ja elada oma elu viimase päevana võib tunduda ebamugav, kuid see on uskumatult võimas, sest aitab meil keskenduda sellele, mis on kõige olulisem.

Kui täna oleks sinu viimane päev maa peal, kas sulle tundub, et raiskad aega asjadele, mis pole olulised?
Võib-olla tundub see üks päev liiga lühike…

Aga kui sul on elada vaid üks kuu, kuidas siis tundub?

Loe lisaks

Vaata kalorite lugemisest kaugemale

Kui alustasin aastaid tagasi inimeste nõustamisega, siis sai see ennekõike alguse toetades võitlust „sisemiste deemonitega“. See tunne on kirjeldamatu, kui näed ja tunned, et suudad mõjutada kellegi eluteed ja äratada enesearmastus ning usk iseendasse. Tihtipeale arvavad ebakindlad ja sisemiselt
katkised inimesed, et ette tuleb võtta kaalulangetus – siis laheneb ka kõik muu iseenesest. Fotod edulugudest haaravad meie silma ju kõikjal. Olgem ausad, elame ühiskonnas, kus kaalulangus näitab justkui edukust ja tugevust. Tegelikkuses võib aga näha, et kui tegeleda ainult kaalulangetamisega, vaatamata eesriide taha ja enese sisse, siis peale „projekti“ või koostöö lõppemist ei suudeta saavutatud kaalu hoida.


Loe lisaks

Läbipõlemine On Kaitsemehhanism

Sel laupäeval toimuvad Eesti Meistrivõistlused kulturismis ja fitnessis. Paljude sportlaste jaoks lõpeb sellega ka sügishooaeg. Arvata võib, et nii mõnegile väga kahetiste emotsioonide ja segaste tunnetega.
Annad endast kõik…aga sinu pingutusi justkui ei hinnata vastavalt. Annad veel ja ikka ei midagi... Kuidas hoiduda seejärel motivatsioonilangusest, depressiivsest meeleolust või ka läbipõlemisest?

Me kõik kogeme õnnestumisi ja ebaõnnestumisi. Me kõik tunneme end aeg-ajalt halvasti - oleme kurvad, pettunud, solvunud, ärritunud, masendunud – need on normaalsed tunded reageerimaks igapäevaelu tagasilöökidele ja ebaõnnestumistele, need on tunded meie elust.
Depressiivne meeleolu ning huvi ja rõõmutunde kadumine, väsimus ja energiapuudus on tüüpilised depressiooni märgid.
Depressioon aga on juba midagi enamat kui lühiajaline halb tuju või kurbus, depressioon on haigus. Seetõttu on ülioluline saada oma tunnetel õigel ajal sabast kinni.
Loe lisaks

Missuguseid maske kannad sina?

BY  MudabbirAli

E. E. Cummings kirjutas:

"Suurim lahing, mis meil inimestena ees seisab, on võitlus kaitsta oma tõelist mina selle enese eest, kelleks maailm tahab meid muuta."

See, kuidas inimene end maailmale esitleb, ei pruugi ilmtingimata väljendada seda, kuidas ta ennast tegelikult tunneb...Paljud inimesed peidavad end mingi identiteedi või maski taha, et vältida oma tõelise mina näitamist.

Varjates oma tundeid ja emotsioone, pelgavad inimesed tavaliselt seda kuidas neid tajutakse, ja tunnevad isegi hirmu omaenda minapiltide ees.

Paraku avaldub käitumises see kõige sagedamini vaikuses ja endasse tõmbumises. Meie ühiskonna kultuur on tihtipeale põhjuseks, mis võib panna inimesi oma tundeid varjama – meilt justkui nõutakse, et vastus küsimusele "Kuidas läheb?" oleks ikka "hästi", "suurepäraselt". See on justkui halastamatu püüd varjata meie tõeliste tunnete väljendust. 

Varjatud tunded võivad olla aga väga hävitavad - nii inimeste enda, kui ka neid ja neid ümbritsevate inimeste jaoks.

Loe lisaks

Toimetulek esinemishirmuga

Suu kuivab, käed ja hääl värisevad, kõht valutab, süda puperdab, kõnevõime on halvatud - hirm avalikult esinemise ees on üks väheseid ebameeldivaid asju, mida ma siiani pole suutnud oma elust eemaldada. Hoolimata sellest, et olen läbi viinud lugematu arv koolitusi, olnud laval nii tantsija, koorilaulja kui ka sportlasena – aga see hirm ei ole kuhugi kadunud. „Rambivalgus“ on totaalselt väljas minu mugavustsoonist. Aga oiii, kuidas ma naudin, kui keegi teine saab minu koostatud analüüsi, presentatsiooni või mõnel muul moel loodud tulemusega hiilata – mulle meeldib olla kardina taga…hall kardinal*…
Loe lisaks

Mitmekülgne smitikas Jana: kuus aasta tagasi öeldi, et mul pole bikiinifitnessiga tegelemiseks piisavalt potentsiaali

Tere taas! 
Olin hingematvalt ilusal puhkusematkal Põhja-Soomes - päris polaarjoone taga ja seetõttu on ka kirjutamisesse tulnud pisike paus :). Reisiemotsioone jagasin oma Instagrami profiilil ja stoorides ning jagatud imelised vaated tundra mägedest, orgudest ja "ruska" aja värvidest koondasin ka highlights'i alla ;).
Täna aga pakun teile lugemiseks hoopis paar nädalat tagasi avaldatud intervjuu!
Kes veel ei tea, siis töötan ma Siseministeeriumi infotehnoloogia- ja arenduskeskuses, mis on suurim riigi IT-asutus,  kus luuakse ja hallatakse elupäästeks ja siseturvalisuse tagamiseks vajalikke infosüsteeme. SMITis oli kommunikatsiooni osakonnas  praktikal väga tubli ja hakkaja tudeng Indra Suvi, kellega vestlesime mitte nii väga minu tööst aga just minu teisest kirest - minu hobist.
Lugu avaldati täpselt kaks nädalat tagasi minu tööandja siseveebis.
Äkki on huvitav teilegi ;)!
Loe lisaks

Motivatsioon on emotsioon

Ma arvan, et üks populaarsemaid küsimusi, mida minult küsitakse on „Kuidas leida motivatsiooni?“

Motivatsioonile pannakse väga suur vastutus – sest kui midagi jääb tegemata, siis tihtipeale on just motivatsiooni puudumine süüdlaseks :)
Aga mis see müstiline motivatsioon siis ikkagi on?

Erinevad allikad pakuvad mitmeid motivatsiooni definitsioone, aga kokkuvõtteks võiks vast öelda, et motivatsioon on justkui oskus suurendada oma (või kellegi teise) energiat, et saavutada midagi positiivset. Motivatsioon on inimese ajendid(eelkõige sisemised), põhjused ja jõud, mis mõjutavad tema tegevust. Motivatsiooni aspekte saab kirjeldada kahe omavahel põimunud protsessiga - eesmärgi seadmine ja selle poole püüdlemine.

Loe lisaks

Shindo hoiab noorena...

...ning aitab saavutada keha ja meele tasakaalu :) 

Kas Sa tead, et kümnetunnine istuv tööpäev võib sinu bioloogilisele vanusele lisada suisa kaheksa aastat?
Aga kas tead miks Jaapani massaaži shindo’ga tegelejad jäävadki nooreks?
Kahjuks jah, istuvat eluviisi ei ole võimalik täielikult vältida.
Samuti on meil kombeks kõik emotsioonid endasse koguda ja kui midagi tulebki välja, siis kindlasti suure paugu ja karjumisega. Pinges hoiab inimesi samuti sport, mis on seotud tohutu keha ja meelte kontrolliga ja võib viia erinevate haigusteni.
Erinevad tasakaalutuse seisundid, nagu stress, depressioon, lihas- ja emotsionaalsed pinged häirivad inimese loomulikku elujõudu.

Loe lisaks

Emotsioonide jõust ja muutuste rakendamisest

Olen oma blogis palju kirjutanud sellest kuidas uurida oma uskumusi, hoiakuid ja väärtushinnanguid, et neid endale selgelt teadvustada; miks jälgida oma sõnakasutust ja selle mõju oma igapäevaelus; kuidas hakata ise oma elu eest täielikult vastutama, kirjutada ümber lugusid oma peas ja kujundada ise oma saatust, et see oleks tõesti selline, nagu sa soovid.
Paraku aga näen, et inimestel on peal nii palju pidureid, mis tulenevad puhtalt nende emotsioonidest. Emotsioonides ei ole mitte midagi halba! Vastupidi - nad on väga heaks kütuseks.
“It is not about managing your emotions,
 it is about managing your reactions to your emotions”
 /Yung Pueblo
Ehk siis...asja tuum ei ole mitte meie emotsioonide kontrollimisel või haldamisel...aga hoopis selles, kuidas kontrollida meie reaktsioone oma emotsioonidele.
Kui võimendad neid ja lubad neil kõik üle võtta või surud oma emotsioonid maha ja püüad neid oma elust välja visata, siis raiskad üht kõige hinnalisemat ressurssi.

Loe lisaks

Trennis muusikaga või muusikata?

Minult on palju uuritud, et kas kuulan trennis pigem muusikat või podcaste? Kui nüüd eristada jõusaalitreening ja kardio, siis kõrvaklappe kasutan vaid kardiot tehes ning treeningu ajal ei kuula ma mitte midagi. Miks? Sest see segab :). Justnimelt – see segab mu keskendumist - muusikaga kaasa minnes ei saa ma keskenduda treeningule ja iseendale.

Jõusaalitreeningu ajal lülitan võimaluse korral välja kõik endast väljaspool asuva, et saaksin maksimaalselt kuulata ja tunnetada oma keha. Ning kuigi ma olen tegelikult päris osav rööprähkleja, siis tundub, et ühe harjutuse sooritamise ajal jälgitavaid asju on minu jaoks nii palju, et klappidest sissetulev on juba liig.
Otseloomulikult võib trennis käia ka niisama aju puhkamas ja sõpradega hängimas - miks mitte, olen seda teinud minagi ja tean, et see on väga tore meelelahutus!

Loe lisaks

Täidad toiduga tühjuse tunnet?

Siim Kinnas Photography
Proovin täna teha veidi lühemalt ja võtan trükiruumi, et arutleda veidi siis söömise teemal :).
Kes mind Instagramis jälgib ja inglise keelt loeb, võib tunda, et see söömise teema on juba täiega tüütavaks muutunud aga sorry :) .
Kirjutama pani mind ühe jälgija tähelepanek, et mul arvatavasti ikkagi on toitumishäire, sest räägin binge eatingust ehk söömasööstudest nii palju ja pingutan nii väga, et jätta teistpidine mulje.

Njah…ma ei ole seda varjanud ja olen ka oma blogis kirjutanud, et tean mis tunne on süüa 1200-1300 kcal ja olla ikkagi täiesti vormist ära või soovides pakkuda oma kehale vaid parimat, on tulemuseks ortoreksia ja kaasnevad hirm, süütunne, ärevus ja palju muud mõnusat. Jah, olen teinud end nii katki, et mingil perioodil käisid kõik mõtted ainult toidu ümber – aga tänu oma analüütilisele ja kainele mõtlemisele sain vist päris õigel ajal „sabast“ kinni.
Ma pole arst ja ei saa endale diagnoosi panna aga just läbi teadliku arengu ja enesemääratluse võin öelda, et toitumishäiret mul ikka vist ei ole :)

Loe lisaks

Enesesabotaažist

No nii - tänane postitus tuleb väga pikk…sorry…aga ju ta küpses lihtsalt liiga pikalt :)
Aga harutame siis täna lõpuks lahti enesesabotaaži teemat. See on miski, mida märkan nii enda, kui ka teiste juures igapäevaselt. Ja tead…see tekitab minus isegi abituse tunnet ja füüsilist valu - kui näen kuidas armsad, tublid, andekad inimesed panevad ise endale jalga taha.
Kas oled kuulnud enese saboteerimisest? Võib-olla pole sul õrna aimugi, mida see tegelikult tähendab, sest lõppude lõpuks ei ole sina ju kunagi saboteerinud ennast, eks? Kui sageli viivitad millegi tegemisega, alustamisega, edasi liikumisega?
Sul on tunne, et pead veel ootama - kuni oled rohkem valmis, teadlikum, rahaliselt paremas seisus, enesekindel või mõni muu ettekääne :).
Kuid tegelikult ei jõua see maagiline õige aeg kunagi kätte.
Siis möödub viis aastat ja te räägite sellest ikka veel, tundes, et pole veel valmis.
Tundub tuttav, eks?
Loe lisaks

Ole enda vastu hea

Tänane postitus tõotab tulla väga segane – kuna suht segased on ka hetkel minu mõtted.
Ja teate – see ongi täiesti okei :) !
Eelmisel nädalal juhtus nii palju – nädala esimesel poolel tõusis mitmest coachingukohtumisest õhku mõte kirjutada enese sabotaažist – olen seda teemat ka varasemalt põgusalt puudutanud - aga nädala teisel poolel avaldatud uudis võistluse tühistamise kohta lõi mul hetkeks jalad alt, artikkel jäi kirjutamata ja blogipostitus ilmumata… Kuigi tunnistan ausalt – olin valmis ka „tugev“ olema ja selle igal juhul ära tegema. Aga siis…
…otsustasin anda endale aega ja elada oma emotsioonid läbi. 

Liiga tihti me unustame ära, et erinevad tunded ongi okei ja kuuleme aina, et ole positiivne, ära mõtle negatiivselt, ära tunne negatiivseid tundeid. Me oleme harjunud oma tundeid alla suruma ja maske kandma. Kui sa aga ignoreerid oma tundeid ja surud neid alla, siis kogud neid endasse ja lood nendega seotult täiesti uued – tihtipeale just ennast kahjustavad – lood. Võttes aga teadlikult aega oma emotsioonid läbi elada, siis saame ka päriselt võimaluse nendest lahti lasta ja edasi minna :).

Kindlasti kirjutan ka enese sabotaažist pikemalt õigepea ;)!
Loe lisaks

Otsustest ja valikutest :)

Eile oli mul mega äge fitnessdeit Fitness Village'is imelise sportlase ja elustiilitreeneri @fitliisiga - sisaldades endas raskuste liigutamist ja palju naeru, aga ka sügavamat arutelu mõttemaailma ja valikute teemal...ja nagu mu Insta jälgijad võisid ka näha - justkui kirsiks tordil, külastasime maagilist kohta nimega “Gateau” - neil on imehead saiakesed ning mul on täielik nõrkus nende kardemoni ja kaneeli keeriste vastu :D.

Ja natuke ka selgituseks - kuna sain mitmeid küsimusi selle kohta, kuidas saan prepil olles midagi sellist süüa - süsivesikud ei tee teid paksuks!  Hoopiski - süsivesikud aitavad peale trenni kaasa lihaste kasvule ja taastumisele - ning kui jätate süsivesikud ära, siis teed tünga oma lihastele ja piirad nende taastumist. 

Muideks... lisaks trennile ka kõndisin eile palju ~ 23km kokku. Kuid isegi kui sa piirad oma süsivesikute tarbimist - siis parim aeg süsivesikute tarbimiseks on pärast treeningut, lisaks muule toetab see ka teiste toidulisandite omastamist. Kuid see ei ole teema, millest täna räägime :)

Loe lisaks

Kuidas saada eesmärgisaavutajaks?

Siim Kinnas Photography

Tere taas!

Minu sotsiaalmeediajälgijad juba teavad, et olen nüüdseks juba kaks nädalat olnud võistlusettevalmistusel :). 

Kuna olen jaganud ka oma emotsioone sellega seotult - elevust ja edutunnet - siis olen saanud ka küsimusi, et kuidas minu keha ikkagi nii hästi ja kiirelt reageerib ning kuidas saab olla, et see enesepiitsutamine mulle ikkagi niiiiiii väga meeldib :D?

Loe lisaks

Märka enda arengut!

Siim Kinnas Photography

Küsi endalt aeg-ajalt: “Kuhu ma olen jõudnud ja kuidas ma olen arenenud?”.  Võrdleme näiteks fotosid minu esimeselt ja viimaselt fotosessioonilt  @happyemotionsphotography’ga.

 Vasakpoolne pilt on tehtud 2018 aasta kevadhooajal ja parempoolne 2019 aasta sügishooajal...ehk nii 1,5 aastat on nende fotode vahel ...


Loe lisaks

Kuhu rasv tegelikult kaob?

Käibel on väga erinevaid fraase rasv sulab, rasv põleb, higistame rasva välja - kusjuures ükski pole ju tegelikult vale, sest rasvkoe vähendamiseks ongi vaja seda "põlemise" efekti ;)

Pea igapäevaselt küsitakse minult, et kuidas kaalu langetada, viiest kilost lahti saada, alla võtta jne…samas tegelikult ei taheta ju mitte lihtsalt kaalu langetada vaid pekist lahti saada :).

Selgitasin just mõned päevad tagasi ühele andekale võimlejale hästi lihtsustatult, kuidas minule teadaolevalt keharasv kaob ja kuna sellest väga palju ei räägita, siis mõtlesin, et jagan seda vaadet ka teiega siin ja hea oleks kuulda ka teie arvamusi :)
Loe lisaks

Libauudised ehk võlts kaalulangused ja feik-buutid

LÕPETA ENDA VÕRDLEMINE TEISTEGA! Tead…mõned inimesed ei räägi sulle täit tõde oma kehakaalu kaotuse või tuhara arengu kohta – seepärast lõpeta enda võrdlemine teistega – on inimesi kes ei ütle teile, et nad näljutavad end soovitud rõivasuurusesse mahtumiseks, võtsid kaalulanguse kiirendamiseks mingeid „võlupille“ või võtavad ebaloomulikke tuharat rõhutavaid poose.
Need inimesed soovivad, et nende teekond näeks välja imelihtne - et nad saaks sulle midagi müüa!
Tõsiselt! See 1000 kcal-võlutee või tuhara-kummi-trenni lahendus ei puuduta ei tervist ega fitnessi - see on konkreetselt müük!

Detoks teed ja muu kögoš-mögöš - jah, olen ka mina sinna oma raha pannud.

Või söö 500 kcal ja kaal langeb imeväel...njah...suht vana teema...

Loe lisaks

Usu, pingutust saab nautida!

Tere taas!

Tänaseks mõtiskluseks sain inspiratsiooni Eesti ühe parima bodyfitnessisti eilsest Instagram’i stoorist :).

Liis kirjeldas väga elavalt kuidas tema naudib võistlusettevalmistust ja sellega seotud toitumist väga ja mitte sellepärast, et see kokku oleks justkui maailma kõige loomulikum ja lihtsam asi – vaid seepärast, et tema menüü on ka sel ajal väga mitmekesine ja sisaldab just neid toiduaineid, mida ta armastab.

See pani mind mõtlema kogu selle „kannatuste“ teema peale veidi laiemalt.


Loe lisaks

Toitumisest ja minu teekonnast

Arutleks täna veidi toitumise teemal.

Foto: www.nutritionadvance.com/junk-food-stressed/

Missugune on Sinu suhe toiduga? Kas oled teadvustanud oma valikuid, hirme, salgamisi ja muid tundeid? Toitumiseset rääkimine on popp ja kuna sel on suur osa inimesi kimbutavast ebakindlusest, siis kõlavad pealkirjad ja imetabased lahendused müüvad. Iga päev ilmub mitmeid toitumisega seotud artikleid ja arvamuslugusid. Enamasti on autorid kirjutanud tervislikust toitumisest ja heaolust - kuid kas oled kunagi mõelnud nende kasutatavate väljendite/mõistete sisu peale - tervislik toitumine, terviklik toitumine ja teadlik toitumine?

Kas Sinu jaoks on nende sisus mingi tajutav erinevus?

Loe lisaks

Elamine pidevas süütundes…

Juba sinu sünnihetkest saab alguse sinu elu loo kirjutamine, oled nagu käsn ja märkamatult imed endasse kõike seda, mida teised sinust või sinu juuresolekul räägivad ning sellest saavad alguse sinu uskumused ja tõekspidamised. Väga tihti on meie vanemate käitumine kantud parimast soovist meid toetada ja suunata aga tulemused pole tihtipeale meid toetavad, vaid põhjustavad meile märkamatuid pettumusi, süütunnet ja kannatusi – „me ei ole piisavad…me ei ole piisalvalt head, osavad, tublid, ilusad, pikad jne-jne“.

Loe lisaks

Miks ei ole rasvapõletusdieedid jätkusuutlikud ja ei anna pikaaegset tulemust?

Tänasel sotsiaalmeedia ajastul kuuleme tihti väljakutseid/challenge'id - "Saavuta oma unistuste keha vaid X nädalaga!"

Lisatud on pildid suurepärastest muutustest ja tunned, kuidas tahaks ka enda puhul näha sellist tulemust. Just enne olulisi sündmusi tundub väga ahvatlev mõte maagilisest programmist, mis juba kuu või kahega annab kätte unistuse, sest peas räägib hääleke, mis kinnitab - vähemalt selle lühikese aja jooksul jaksan ma ju pingutada!

Ja tõesti - esimesed muutused võivadki olla väga suured, eriti kui enne ei ole üldse liigutud ja ülekaalu on ka palju. 

Aga kas teadvustatakse ka selle muutuse tegelike tagamaid?


Loe lisaks

Minu esimene...

...bloginurk!

Tere! Fitness-sportlasena olen avaldanud oma nägemust ja kirjutanud juba pikemat aega mitmeid lühemaid arvamusnupukesi - kuid seda oma Instagrami ja Facebooki profiili all, sest enda veebilehte mul ei olnudki :) ning ingliskeelsena, kuna pooled minu jälgijatest asuvad väljaspool Eestit.

Seega oli ka viimane aeg luua endale veebikodu, kuhu oleks koondatud vähemalt osa sellest, mida minu kohta võib leida lõpututest interneti avarustest. Kirjutada plaanin enamasti sellest, mis on seotud treeningute, toitumise või üldise tervisega - nii füüsilise, mentaalse, kui ka spirituaalse osaga.


Loe lisaks