Otsustest ja valikutest :)

Eile oli mul mega äge fitnessdeit Fitness Village'is imelise sportlase ja elustiilitreeneri @fitliisiga - sisaldades endas raskuste liigutamist ja palju naeru, aga ka sügavamat arutelu mõttemaailma ja valikute teemal...ja nagu mu Insta jälgijad võisid ka näha - justkui kirsiks tordil, külastasime maagilist kohta nimega “Gateau” - neil on imehead saiakesed ning mul on täielik nõrkus nende kardemoni ja kaneeli keeriste vastu :D.

Ja natuke ka selgituseks - kuna sain mitmeid küsimusi selle kohta, kuidas saan prepil olles midagi sellist süüa - süsivesikud ei tee teid paksuks!  Hoopiski - süsivesikud aitavad peale trenni kaasa lihaste kasvule ja taastumisele - ning kui jätate süsivesikud ära, siis teed tünga oma lihastele ja piirad nende taastumist. 

Muideks... lisaks trennile ka kõndisin eile palju ~ 23km kokku. Kuid isegi kui sa piirad oma süsivesikute tarbimist - siis parim aeg süsivesikute tarbimiseks on pärast treeningut, lisaks muule toetab see ka teiste toidulisandite omastamist. Kuid see ei ole teema, millest täna räägime :)

Tänane teema kasvas välja arutelust Liisiga - kuidas töötame oma lõpp-eesmärkide nimel ja hoidume ennast saboteerimast selle - justkui ebaloomuliku - teekonna ajal. Arutlegem täna siis ohverduste, otsuste ja valikute teemal.
Mitte alati ei ole ma läbinisti nõus Tony Robbinsi ideedega, kuid see meeldib mulle vägagi –

"Kui arvate, et see on ohverdus, siis ei tohiks te seda teha."

Segane ja keeruline mõte? Võib olla tõesti :) ... aga püüan veidi selgitada, kuidas see minule tundub.

Proovi keskenduda oma mõtlemisele ja tajuda edaspidi seda erinevust ning katsu muuta oma mõtteviisi ning "ohverdan midagi" asemel hakka mõtlema, et "valin midagi" – õigepea märkad, et see muudab ka sinu prioriteete elus ja sellega kaasnevalt ka palju muudki. Sa ei keskendu enam sellele, millest sul on puudu...vaid selle asemel pöörad tähelepanu kõigele muule, mida elul sulle pakkuda on.

Sa võid ju öelda - nii tihti olen otsustanud muuta oma harjumusi, mõttemaailma ja praegust olukorda - kuid see ei õnnestu kunagi.

Vaatame nende kahe sisulist erinevust - otsused vs valikud.

Otsused - on pigem protsessikesksed - see tähendab, et läbime analüüsi ja mingid sammud võimaluste välistamiseks (või katkestamiseks).

Valik on aga rohkem mõtteviisi lähenemine, see tähendab, et meil on ettekujutus, mis võib olla õige või vale valik.

Kas see on oluline ja on sel üldse vahet? Ma arvan, et on.

Sest otsus tuleb tundega “millestki loobumine”, “millegi ära võtmine”...samas kui valik tuleb tajumisega “midagi saada/saavutada”. Me võime veeta terve oma elu igasuguste otsuste tegemisega...ometigi kulutame nii vähe aega - kui üldse - valikute tegemisele tuginedes juba tehtud otsustele.

See ongi edu võti - otsusest ei piisa...sa pead tegema valiku!

Pühendu ühele või teisele otsusele. See on muutuse alus ja see on ka kõige keerulisem samm. Kuid seda tehes - valides ja pühendudes, VALID ka oma tee.

Mitu korda oled kuulnud lauset: "Aga mul pole valikut"? Mina kuulen seda ikka ja jälle - see on klassikaline vabandus või ka ratsionaliseerimine vastutuse võtmata jätmiseks. See on lihtne viis süü või negatiivsete emotsioonide kellegi teise kaela lükkamiseks või vältimiseks.

Kuid...tegelikult on meil alati valik!!

On palju tõendeid selle kohta, et just õige mõtteviis on edu ja vastupidavuse alus. Ehk siis - sinu jaoks ideaalne põhjus tegutsemiseks nüüd ja kohe ning oma elu viimiseks järgmisele tasandile - kohandades “Valiku mõtteviisi”...annab see sulle aluse valida oma elu ja luua soovitud elu. Võta ette justkui väljakutse – ning 90 päeva jooksul näed, kuidas see kõrvaldab vabandused, loob edu ja edasiminekuid...ning võimaldab lennata kõrgemalt ja viib sind ka sinu päris sisemise “mina” juurde - see on ka sinu uue identiteedi kujundamine ja selguse loomine.

Võta vastutus oma pühendumuse ja valikute eest ning loo iseend selliseks nagu soovid.

Siit ka minu nõuanne sulle - proovi elada nende väga lihtsate reeglite järgi - kui arvad, et miski on justkui ohverdus, siis ära tee seda ja alati proovi vaadata kõike, mida teed - valikuna. 

Keegi ei sunni sind tööd rabama ja pingutama, aga see saab alati olla sinu valik:

  • Sa ei ohverda oma vaba aega, vaid investeerid oma aega sellesse, milles tahad saada paremaks.
  • Sa ei ohverda kerget meelelahutust ja seriaali viimast hooaega, vaid raamatu lugemisega saad palju targemaks.
  • Sa ei ohverda puhkust ja vaba aega, vaid sulle meeldib see pinge ja väljakutsed. 

Pea meeles - Sul on alati võimalus teha valik ja siis pole see enam ohverdus...see on läbimõeldud valik!


xxx
Jana
Eelmine
Kuidas saada eesmärgisaavutajaks?
Järgmine
Ole enda vastu hea

Lisa kommentaar

Email again: