Minu esimene...

...bloginurk!

Tere! Fitness-sportlasena olen avaldanud oma nägemust ja kirjutanud juba pikemat aega mitmeid lühemaid arvamusnupukesi - kuid seda oma Instagrami ja Facebooki profiili all, sest enda veebilehte mul ei olnudki :) ning ingliskeelsena, kuna pooled minu jälgijatest asuvad väljaspool Eestit.

Seega oli ka viimane aeg luua endale veebikodu, kuhu oleks koondatud vähemalt osa sellest, mida minu kohta võib leida lõpututest interneti avarustest. Kirjutada plaanin enamasti sellest, mis on seotud treeningute, toitumise või üldise tervisega - nii füüsilise, mentaalse, kui ka spirituaalse osaga.


Fitnessitreeningutega alustasin 2017.aasta alguses, võistlema hakkasin 2017.aasta sügisel ja kohe oma teisel võistlusel võitsin kaks IFBB Diamond Cup medalit - ehk siis alates esimesest hooajast olen kuulunud maailma eliidi hulka (IFBB World Elite ranking).

2019.aasta oli minu kõige edukam - suvel tulin Luksemburgi Teemant Karika osavõistluse absoluutseks võitjaks ja võitsin ka IFBB Elite PRO kaardi ning 2019.a detsembris krooniti mind maailmameistriks.

Algusest peale olen olnud hoiakuga, et treener võib öelda, mida pean tegema aga mina pean teadma, mis põhjusel ja kuidas täpselt :)

Seega olen teadlikult arendanud ja täiendanud oma toitumise ning kehaarendamisega seotud teadmisi 2017.aasta algusest.

Võin julgelt öelda, et elan korraga kahte elu - lisaks minu väga huvitavale ja vaimsele erialasele tööle, olen ka sportlane ja just seetõttu on kõik jõutreeningute ja toitumisega seotu olnud osa minu teisest tööst - olla ka võimalikult tark ja professionaalne sportlane. Minu uudishimu ja soov asjadest aru saada on kandnud mind läbi elu ning nii ka fitnessi-maailma astudes - otsin ikka ja jälle oma küsimustele vastuseid, kahtlen ja otsin kinnitust ning pimesi ei tee midagi :). Mulle meeldib väga-väga jalutada ja enamasti just lõputute kardiotundide ajal kuulan podcaste ning loen raamatuid ja artikleid.

Usun, et sellel tarkusel on ka oma osa minu eduloos.

Minu fitnessiteekond pole kestnud aastaid, kuid see-eest on olnud väga "tummine". Otsusest võtta ette 1,5-aastane projekt, sai siiani kestev teekond ja esimesest päevast peale pühendusin 100%. 

Kui selgus, et teekond viib fotosessiooni asemel ikkagi lavale, siis muutus ka minu suhtumine veelgi - lihtsalt hobist sai "töö" ja kirg.

Kulturismis saab võistlejad jagada kolme tasemeklassi:

Harrastajad - võistlevad vaid kohalikel, riigisisestel või madalama tasemega võistlustel.

Amatöörid - võistlevad lisaks kohalikel, riigisisestel või madalama tasemega võistlustele ka rahvusvahelistel IFBB võistlustel. Amatöörsportlased, kel on õnnestunud võita õigus lunastada IFBB Elite PRO staatus, saavad aasta jooksul liikuda professionaalide hulka.

Professionaalid - tšempionid, võistlevad rahvusvahelistel IFBB Elite PRO võistlustel.

Mina alustasin kohe amatöörina ja võistlesin 5 hooaega - ehk siis lavavormi olen teinud vähemalt viiel korral.

Veidi numbreid:

  • 27 võistlust
  • 23 korda poolfinaalis
  • 21 korda finaalis
  • 20 medalit
  • 11 kulda + 2 absoluudi kulda
  • 4 korda absoluudis
  • 2 absoluudi võitu

2020.aastal otsustasin astuda veel sammu kõrgemale ja 02.02.2020 algas minu teekond juba IFBB Elite PRO sportlasena.

Muidugi mõistan millesse end segasin ja see on tegelikult ka üheks põhjuseks miks ma selle sammu tegin :)

Kui kaks aastat kandsin võidupinget, siis hetkel tean, et asudes ühte rivisse 20-30-aastaste, parimas vormis, noorte naistega, kes on oma keha ja lihaskonda arendanud tunduvalt rohkem kui kolm aastat, siis minu võistlus käib just iseendaga ja naudin seda vabaduse tunnet :).

Kuigi käesoleva blogi suund selgub vast aja käigus :), siis põhiteemadeks saavad ikka need, mis mind kõnetavad :)


xxx
Jana
Järgmine
Miks ei ole rasvapõletusdieedid jätkusuutlikud ja ei anna pikaaegset tulemust?

Lisa kommentaar

Email again: